W dniach od 9 do 10 maja 2014 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie ponownie spotkało się kilka tysięcy kobiet z całej Polski i nie tylko. Sala Kongresowa wypełniona była po brzegi.

Kongres otworzyły: Henryka Bochniarz, Magdalena Środa oraz Dorota Warakomska.

W tym roku Prezydent RP Bronisław Komorowski w ostatniej chwili musiał odwołać swoją obecność na Kongresie.  Pani Anna Komorowska zastąpiła męża.

„Europejska Solidarność” – to tytuł pierwszego panelu. Bardzo ciekawego, w którym głos zabierały także przedstawicielki Ukrainy, m.in. dziękując nam za wsparcie i solidarność w trudnych czasach dla Ukrainy.

„Wszystko co chcesz wiedzieć o gender” – to zajmująca sesja plenarna pokazująca zagadnienie gender z bardzo różnych perspektyw.

Od godziny 14 tej równolegle prowadzone były panele w 10 różnych lokalizacjach: centrum kongresowe, edukacyjne, ekonomiczno- biznesowe, kultury, samorządowe, spraw publicznych, zdrowia, zielone, warsztatowe, europejskie. Było w czym wybierać.

Klub BPW Poznań East – West reprezentowały: Elżbieta Kuklińska, Marzena Lenartowicz, Benia Ratajczak  i Katarzyna Bekasiak – Prezydentka Polskiej Federacji BPW.

Więcej: https://www.kongreskobiet.pl/pl-PL/text/kongresy_kobiet/vi_kongres_kobiet


Dodaj komentarz